![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10827379
*
nr 1082 7379
Spegel
Fönsterram, 96x95
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2017
kl 18:06:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/12 20:08:54
1
250 kr
29/12 05:20:06
2
500 kr
9/1 17:07:23
3
350 kr
9/1 17:07:23
2
400 kr (Budbetjänt)
9/1 17:07:33
3
450 kr
9/1 17:07:33
2
500 kr (Budbetjänt)
9/1 17:10:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fönsterram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1082 7379
Spegel
Fönsterram, 96x95
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/12 20:08:54 | 1 | 250 kr |
29/12 05:20:06 | 2 | 500 kr |
9/1 17:07:23 | 3 | 350 kr |
9/1 17:07:23 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
9/1 17:07:33 | 3 | 450 kr |
9/1 17:07:33 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/1 17:10:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fönsterram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53